Zlato. Jde o velké peníze!

Tento titulek rozhodně není nadhodnocený. Ve zlatě jsou skutečně velké peníze. A mohou být i ty vaše. Co pro to udělat? Začít do zlata investovat!
Současná ekonomická krize, v níž se zrovna nacházíme, a inflace, již na vlastní kůži pociťujeme, značně limituje výnosné investiční nástroje. A je to právě výnosnost, o níž investorům jde především. Malým i velkým. Ti v podstatě v současné době mají dvě možnosti – investovat do nemovitostí, nebo do zlata.

Kdy investovat do nemovitostí?

Investice do nemovitosti lze doporučit i v době inflace, a to i přestože jejich ceny spolu s cenami dalších komodit, jako jsou potraviny, pohonné hmoty, energie, alkohol a tabák, jdou nahoru. Investoři do nemovitostí si ovšem mohou být jisti, že v horizontu deseti a více let jejich hodnota bude vyšší než ta nákupní. Několikamilionovou investici do nemovitosti tak rozhodně stále lze doporučit.

Co dělat, když nehýříte miliony?

Je ovšem mezi námi spousta takových, kteří nehýří miliony, ale jejich úspory dosahují řádu statisíců. Těm doporučujeme pozornost obrátit na investiční zlato, tedy zlaté slitky a mince vysoké ryzosti. Ty jsou nejenom na rozdíl od nemovitostí oproštěné od DPH, ale především si v dlouhodobém horizontu drží svou stálou cenu. A tím se stávají účinnou zbraní proti inflaci.

Vyberte si důvěryhodného dodavatele

Investiční zlato v každém případě nakupujte od renomovaných dodavatelů a prodejců, u nichž si budete jisti původem i ryzosti nabízených produktů. Jednoho z nich již osmnáctým rokem najdete například v pražském Obecním domě.

Zlato, stříbro i diamanty

V nabídce spolu s investičním zlatem najdete i investiční diamanty, platinu, stříbro a paládium. Stejně jako medaile, dukáty a spoustu sběratelských skvostů. S kompletním sortimentem se můžete seznámit na stránkách zlate-mince.cz. Zde je investorům také k dispozici pravidelně aktualizovaná cena zlata (momentálně za jednu unci zaplatíte něco málo přes 39 tisíc korun).

Seznamte se s trhem

A pokud byste se rádi seznámili s trhem s drahými kovy, což doporučujeme, zadejte do vyhledávače pojem investiční zlato a srovnejte ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tohoto tradičního prodejce. Jsme si jisti, že na lepší podmínky nenarazíte.

Podobné články