4 důvody proč jsou postele z masivu nejlepším rozhodnutím

Zařizujete ložnici a vybíráte si nejoblíbenější nábytek – postel? Při jejím výběru se zaměřte na důležité vlastnosti, a to materiál a design. V posteli trávíme 1/3 života, proto je její výběr velice podstatný. Mezi nejoblíbenějšími zůstávají postele z masivu. Jaké jsou jejich výhody?

1. Trvanlivost a odolnost vůči poškození

Postele z masivu drevko.cz do ložnice i do dětského pokoje. Materiál ze kterého se taková postel vyrábí je dřevo, se kterým se pravidelně setkáváme. K výrobě dřevěných postelí se nejčastěji používá borovice, buk či dub. Každé jedno z nich je výjimečné ať už pro svoji tvrdost, odolnost vůči poškození, vůni nebo nezaměnitelnou kresbu. Dřevo je kvalitní materiál, který vydrží léta. Je proto velmi oblíbené také do dětských pokojů, kde vytvoří hygienicky čisté a zdravotně nezávadné prostředí.

2. Originální kresba a vůně

Dřevo je materiál, který nikdy neomrzí vůní ani designem. Masivní postel můžete vložit do klasického, moderního, rustikálního i skandinávského stylu. V každém z těchto interiérů bude vypadat originálně a dobře. Dřevo je výjimečné svojí kresbou, která se tvoří nikoli pomocí lidských rukou. Proto při nákupu takového nábytku můžete narazit na nádherné obrazce, které se vám budou nabízet. Mezi další top výhody patří nezaměnitelná vůně, která přinese přírodní atmosféru do každého interiéru.

3. Nevyžaduje náročnou údržbu

Dřevo nevyžaduje náročnou údržbu, ale zároveň je třeba být zodpovědní při tom, kde bude umístěno. Masivní postel neumisťujte poblíž tepelných zdrojů, oken, radiátorů, které by mohly poškodit strukturu dřeva. Rovněž byste ji neměli vystavovat slunečnímu záření. U masivního nábytku by se měl také brát ohled na vlhkost v domě, která by měla mít rovnoměrnou úroveň. Co se týče údržby masivní postele, stačí, když ji budete pravidelně čistit suchým hadříkem.

4. Přizpůsobení požadavkům zákazníka

I dřevo se umí přizpůsobit jakýmkoli potřebám a požadavkům. Pokud hledáte postel s úložným prostorem, na internetu jich naleznete mnoho. Na své si přijdou i fanoušci čalouněných postelí, které vypadají dobře v každém interiéru. Existují vysoké a nízké postele z masivu, které jsou vhodné pro seniory i mladé lidi. Dřevěné postele s baldachýnem jsou hitem, kteří neztrácí svou popularitu. Jednoduše, ne vy se přizpůsobíte dřevu, ale dřevo se přizpůsobí vám a vašemu prostředí.

TIP: Jak vybrat matraci do postele?

Podobné články