Jak postupovat při rekonstrukci střechy?

Střecha představuje velice významnou část v podstatě každé nemovitosti, ať už se jedná o rodinný dům, administrativní budovu, výrobní halu a podobně. Střecha by měla stoprocentně plnit svou funkci, protože jinak byste si interiér proměnili na bazén, což zřejmě nechcete. V následujících řádcích vám prozradíme, jak se postupuje při rekonstrukci střechy.

Pokud vlastníte nemovitost, která nemá střechu v příliš dobrém stavu, je pro vás výhodnější pustit se do její rekonstrukce než stavět úplně novou. Důvod je, že už víte, co střecha splňovala, co jí naopak chybělo.

Jaké jsou důvody pro rekonstrukci střechy?

Střecha je složená z několika různých částí a malých prvků. Jakmile některé přestanou plnit svou funkci, negativně se to podepíše na funkčnosti celé střechy. Velice často bývá narušená střešní krytina, skrze kterou zatéká voda. Zatímco někdy stačí jen menší oprava střechy, jindy je nezbytné vyměnit střešní krytinu po celé střeše. Starší střechu mohou poškodit i povětrnostní podmínky, kroupy, silný vítr a další přírodní neduhy.

Dalším důvodem, proč se lidé rozhodují pro rekonstrukce střechy, je požadavek na estetiku. Jakmile ztratí střešní krytina své kouzlo, sníží to estetickou hodnotu celé nemovitosti, což některým lidem opravdu vadí.

Na koho se obrátit?

Ať už potřebujete střechu pro novostavbu, nebo hledáte někoho na rekonstrukci a opravu střechy, můžete se obrátit na společnost NOVÁK – STŘECHY NA KLÍČ. Danou firmu najdete i pod frází „střechy Praha“, protože právě v hlavním městě působí. Postará se mimo jiné také o nadkrovní izolace, které jsou dnes velice žádané, protože z podkroví se vytvářejí luxusní podkrovní byty. Dále má v nabídce pokrývačství, klempířství a tesařství. Zvládne i střešní okna. Společnost každoročně realizuje okolo 300 nových střech.

Podobné články