Dřevěná zahradní lehátka – pohodlný estetický prvek

Dnes je zahradní nábytek nepostradatelným atributem v každém zeleném prostoru nebo koutě. Bez pohodlného lehátka nebude možné plně využít venkovní rekreaci. Koneckonců, co je lepšího, než odpočívat ve stínu stromů. Kdo touží po pohodlí má již doma zakoupeny zahradní lehátka. Na výběr je spoustu druhů materiálů, pochopitelně dřevo je nejvhodnější materiál pro výrobu zahradního nábytku. Zahradní nábytek hraje prim, ovšem pro jeho výrobu nejsou vhodné všechny typy dřeva. Například odborníci nedoporučují materiály z borovice, protože tato surovina je velmi jemná a citlivá na účinky vnějších faktorů. Je lepší vybrat si nábytek z dubu nebo habru – jejich dřevo je pevné, odolné a snadno se udržuje, a navíc jde o produkt, který je naprosto šetrný k životnímu prostředí.

Pomocník do vaší zahrady – automatický zavlažovací systém

Zvažujete, zda si pořídit automatický zavlažovací systém? Pokud se rozhodnete pro tohoto praktického pomocníka, je dobré vědět, že je lepší instalovat zavlažovací systémy před výsadbou. Na podzim s náběhem chladného počasí musí být ze systému vypuštěna voda, aby nedošlo k prasknutí potrubí. Zařízení pro sprinklery se skládají z lehkých přenosných potrubí a postřikovacích hlav. Při tomto typu zavlažování je voda pod tlakem vytlačována zařízením do ovzduší a zasahuje do rostlin ve formě umělého deště. Mimochodem, nejjednodušší variantou takového zavlažování je rozprašovací tryska připojená k hadici. Rozstřikování – nejde jen o klasické zalévání, ale také zvlhčuje vzduch a vymývá prach z listů. Současně je práce plně mechanizována, lidská účast je minimální: stačí upravit rychlost zavlažování.

Zahradní sochy od řezbáře Sibera – dřevěná krása

Veselé zahradní sochy  vyřezávané motorovou pilou jsou nádherné. Dokonale osvěží každý zahradní prostor a vy je můžete mít za skvělé ceny, pokud se zkontaktujete s mistrem Siberou, který po mnoho let vyřezává tyto skvosty. Je k neuvěření, co vše se dá jen motorovou pilou vyřezat.

 

Podobné články