Fasáda si zaslouží kvalitní ochranu. Investice do speciálních nátěrů se vyplatí!

Jak docílit toho, aby fasáda vašeho domu vypadala i po letech jako nová, a to navzdory množství vnějších vlivů, které na ni neustále působí? Pokud máte pocit, že váš dům pozvolna chřadne, zatímco ten od souseda vypadá skvěle, přestože je starší než ten váš, vězte, že dotyčný zřejmě nepodceňuje význam pravidelného čištění fasády.  A pravděpodobně si na ni nechal aplikovat kvalitní ochranný nátěr.

Primárním účelem fasády je ochrana domu. Musí čelit agresivnímu kyselému dešti, sněhu, větru, slunečním paprskům a mnoha dalším vlivům. V průběhu času může začít zvětrávat a plesnivět. Nečištění obvykle výrazně zkracuje životnost izolačního systému, a proto byste měli na pravidelné čištění pohlížet jako na naprosto samozřejmé a nikoliv jako na ztrátu času a zbytečnou investici. Podle odborníků je ideální periodicita pět až osm let a u zateplených domů ještě častěji. Po odstranění nečistot není od věci aplikace ochranného nátěru, který zajistí dlouhodobou ochranu.

Mezi nejpoptávanější ochranné nátěry patří hydrofobní, protiplísňové a zpevňovací.

Hydrofobní nátěry zajišťují fasádě efektivní ochranu před nežádoucím prosakováním vody. Na povrchu vytváří vrstvu, která brání průniku vlhkosti a nečistot do struktury materiálu. Netvoří se na nich organické nečistoty a jsou snadno omyvatelné.

Protiplísňové nátěry jsou vhodné pro ochranu domů, jejichž fasády jsou dlouhodobě zamořeny plísněmi. Tedy na stavby, které se nachází na vlhkých místech s absencí sluníčka. Zároveň chrání i proti dalším druhům organického znečištění – řasám, mechům a lišejníkům.

Chcete se o čištění fasády a ochranných nátěrech dozvědět více? Nechte si poradit od profesionálů z firmy AXIOM REAL. Podrobnosti, reference a ukázky vyčištěných povrchů najdete na www.cisteni-fasad-ars.cz.

Podobné články