Klíče a sady klíčů – nechybí vám v dílně?

Klíč je zcela základní nářadí pro profesionály i amatéry. Profesionálové, kteří používají ruční nářadí denně, jelikož se tím živí, si veškeré své pracovní nástroje pravidelně kontrolují. Domácí kutilové ale tak často pozornost nářadí ve své dílně nevěnují. Pak se jim může stát, že když je potřeba, nenajdou to, co zrovna potřebují.

A přesně pasující klíč je většinou přesně to, po čem sáhneme, když je potřeba spravit cokoli v domácnosti. K domácím haváriím dochází zpravidla tehdy, když to čekáte nejméně a hlavně když je to nejmíň vhodné. Takovým obdobím bývá například předvánoční čas. Sehnat narychlo opraváře bývá docela oříšek. Ale jsou situace, kdy si můžeme poradit sami. Jde vlastně jenom o to mít patřičné nářadí.

Jestliže zjistíme, že je potřeba utáhnout kohoutek ve dřezu v kuchyni nebo u umývadla v koupelně, není nutné hned hlásit SOS. Tohle jde opravit. Tedy – pokud máme nářadí k tomu potřebné. Ideální je sada klíčů. Pak máte jistotu, že najdete klíč potřebné velikosti. Utahování či povolování pak už závisí jen na vaší zručnosti.

Ráčnové klíče, očkoploché klíče, imbusový klíč nebo francouzský klíč – to je vybavení, které by rovněž nemělo chybět ani v domácí dílně. Každý z těchto speciálních klíčů vám například pomůže dostat se tam, kde byste si s běžným klíčem neporadili. I tyto typy klíčů jsou dnes běžné v domácnosti. Takovéto klíče samozřejmě nejsou jednorázové, takže mít je v zásobě a doplnit jimi sortiment domácí dílny je určitě rozumné. Budete mít po ruce nářadí, které se vám může hodit třeba i přímo o Vánocích.

Buďte připravení a nenechejte si zkazit chvíle klidu a pohody.

Tento sortiment lze zakoupit na eshopu „Exteobchod.cz“, nebo přímo na adrese prodejny: Brno – Horní Heršpice, Železná 16a.

Podobné články