Řešíte odpadní vody? Možností existuje několik

Máte sen o vlastním bydlení v rodinném domě? Než so ho konečně splníte, bude třeba vyřešit celou řadu věcí. Vše začíná pozemkem a následně tím, jak jsou na tom  inženýrské sítě, ale i tím, jak nakládat z odpadní vodou. A právě na druhou věc se zaměříme. Možností zde existuje několik.

Kanalizace jako nejlepší možnost

Začneme variantou, která je rozhodně tou nejjednodušší. Pokud je v konkrétní lokalitě kanalizace, tak se na ní stačí pouze napojit, platit takzvané stočné a dále nic neřešit. Ideální možnost pro toho, kdo nechce nic složitého řešit. Nutno ale dodat, že daná možnost není dostupná všude. S tím je třeba počítat.

Řešením může být také septik

Jedním z dalších řešení je také septik, který byl hojně používán především v minulosti. Od té doby prošel vývojem a současné levné septiky mohou nabídnout mnohem efektivnější čištění, než tomu bylo dříve. Díky tomu lze správnou metodou filtrace zajistit i částečné následné použití odpadní vody. Přesto nelze zapomínat na pravidelný vývoz, který však není zase až tak častý.

Známé jsou i domácí čističky odpadních vod

I o této možnosti jste jistě slyšeli. A to hlavně z důvodu, že se o ní mluví stále více. Jistě vás také jako první napadla. Nutno říci, že jde o poměrně zajímavé a ekologické řešení. Dodat ale musíme, že má i svá možná negativa. O jaká se jedná konkrétně? Je to především:

  • Vyšší pořizovací cena
  • Spotřeba elektrické energie
  • Nutnost hlídat co vypouštíte do odpadu

Nezapomínejme také na jímky

Poslední možnost, na kterou se podíváme, jsou jímky. Velmi zajímavé řešení, kde stačí zajistit jenom pravidelný vývoz a o nic více se nestaráte. Příkladem jsou betonové jímky Praha, které jsou v podstatě hermeticky uzavřené nádoby, kam veškerá odpadní voda míří. A díky různým velikostem se mohou hodit k menším, stejně jako větším domům. Když se začnou plnit, objedná se vývoz.

 

Podobné články