3 tipy na luxusní povlečení z bavlněného saténu – ideální volba do vaší ložnice

Přemýšlíte o tom, že byste si koupili nové povlečení, a ještě nejste rozhodnutí, jaký materiál si vybrat? Hodně oblíbené je u nás saténové povlečení, a to nejen díky jeho vzhledu, ale i pro jemnost a příjemnost materiálu na dotek. Stejně jako u mnoha jiných produktů, tak i u ložního povlečení se můžeme setkat s velkými rozdíly v jeho kvalitě – zrovna v tomto případě se ale nevyplatí zbytečně šetřit. V posteli totiž strávíme zhruba třetinu svého života a povlečení patří mezi věci, s nimiž přicházíme do styku každý den.

Kvalitní satén se vyrábí z bavlny

Saténové povlečení, ale také např. spodní prádlo, se kterým se můžeme běžně setkat v tržnicích a některých obchodech, se většinou vyrábí z obyčejného polyesteru. Na první pohled sice může vypadat hezky, v praxi ale není příliš vyhovující. Jednak není tak příjemné na dotek, není tak jemné a hebké, navíc má mnohem kratší životnost. Pokud si chcete dopřát luxus, vybírejte přírodní satén vyráběný z bavlny. Povlečení z bav


lněného saténu
je po všech stránkách mnohem lepší volbou – je jemné a hebké, přitom je vysoce odolné a dlouho vám vydrží. I po mnoha praních zůstanou jeho barvy stále stejné a vaše povlečení bude pořád jako nové. Některé saténové příze navíc prochází procesem mercerace, díky čemuž jsou ještě odolnější a získávají nádherný lesk podobný pravému hedvábí. Přitom nejsou kluzké a chladivé jako satén z polyesteru. Bavlněný satén je vhodný na spaní za jakýchkoliv teplot – v letních měsících, kdy i v noci teploty překračují dvacet stupňů, Vás krásně ochladí, naopak v zimě Vám pod ním bude příjemně teplo. Je prodyšné a savé. Lze jej pořídit také v úpravě pro snadné žehlení. Navíc díky použití přírodní bavlny je vhodné i pro alergiky a nijak nedráždí pokožku.

Druhy povlečení z bavlněného saténu

Bavlněné saténové povlečení se vyrábí z materiálu, který se dělá v různých úpravách. Chcete-li dát přednost skutečné kvalitě, vyberte si některý z těchto čtyř druhů:

  • Klasický bavlněný satén – je vyrobený z kvalitní 100% bavlny a tkaný v atlasové vazbě. Prochází procesem mercerace. Ideální řešení pro ty, kteří nechtějí utratit příliš vysokou částku, ale zároveň vyžadují kvalitu.
  • bavlněný Mako satén – velmi jemný a hebký materiál, zhotovený z nejlepší egyptské Mako bavlny. Látka, z níž se bavlněný Mako satén vyrábí, prochází procesem mercerace, díky němuž je povlečení pevnější, odolnější a lesklejší. Zároveň si uchová svoje barvy, takže i když jej budete často prát, bude stále jako nové.
  • jednobarevný Mako satén UNI – jedná se o stejně kvalitní materiál, jako v předchozím případě, tentokrát je ale látka pouze jednobarevná. Toto luxusní povlečení se díky tomu hodí prakticky do jakékoli ložnice nebo pokoje, vybrat si můžete z pestré palety různých barev.
  • švýcarský Premium satén – další materiál, který uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Povlečení ze švýcarského Premium saténu se vyrábí z nejjemnější příze a je mimořádně jemné a hebké. Stejně jako u Mako saténu se pro výrobu používá jakostní dlouhovláknitá egyptská bavlna.

Přední výrobci luxusního saténového povlečení

Na českém trhu se prodává povlečení z bavlněného saténu od mnoha výrobců, pokud ale chcete vsadit na jistotu a prověřenou kvalitu, doporučujeme povlečení některé z těchto značek:

Stella Ateliers – česká společnost, která luxusní povlečení vyrábí i dováží od jiných značek. Stella Ateliers se zaměřuje na výrobu nejkvalitnějšího ložního prádla z pravé egyptské bavlny a její povlečení je převážně v úpravách bavlněný Mako satén, klasický bavlněný satén, Mako jersey nebo klasické jersey. Luxusní povlečení Stella Ateliers si můžete vybrat z velkého množství různých barev, vzorů nebo motivů (každoročně jsou připravovány nové jarní a zimní kolekce), na výběr jsou i různé velikosti. Kromě povlečení pro dospělé pak vyrábí také ložní prádlo určené dětem.

Estella – německá společnost, která kromě luxusního povlečení vyrábí i jiné druhy lůžkovin, jako jsou např. prostěradla, peřiny, polštáře nebo deky. Nabídka jejího ložního prádla zahrnuje zejména povlečení v úpravě Mako jersey, Mako batist, Mako satén a švýcarský Premium satén. Estella se výrobě povlečení věnuje už 30 let a za tu dobu se stala silnou a respektovanou značkou nejen v domovskému Německu, ale i v ostatních zemích světa.

Curt Bauer – i v tomto případě se jedná o německou firmu, tentokrát ovšem s ještě mnohem delší tradicí. Společnost Curt Bauer vyrábí kvalitní textilie už od roku 1822 a její špičkové produkty si získaly velké renomé po celém světě. Značka Curt Bauer je tak zárukou 100% kvality, na níž se můžete skutečně spolehnout. Z ložního prádla se zaměřuje hlavně na povlečení v úpravách Mako jersey, Mako satén nebo nebo luxusní Mako brokát damašek.

Luxusní povlečení z bavlněného saténu si můžete objednat v e-shopu

Veškeré povlečení, o kterém byla v tomto článku zmínka, si u nás můžete zakoupit nejen ve vybraných kamenných prodejnách, ale také z pohodlí svého domova přes internetový obchod společnosti Stella Ateliers. Na její stránky můžete vstoupit pod odkazem www.stellaateliers.cz.

Podobné články