Magnetické kapsy ochrání vaše dokumenty a udrží je na místě

Slyšeli jste už o magnetických kapsách? Nejde o šikovný způsob, jak přenášet v kalhotách či bundě hřebíky. Průhledná magnetická kapsa je určená pro připevnění dokumentů v učebně, výrobním provozu či kanceláři.

Na jakém principu to funguje?

Průhledné magnetické kapsy se vyrábí ze směsi vysoce magnetického prášku a polyetylenu. Výsledná fólie, klasicky o takových rozměrech, aby dokázala pojmout papír A6, A5, A4, A3, vám umožní připnout dokumenty, které mají být stále na očích, na libovolný magnetický povrch. Vyrábí se o něco větší, takže vaše dokumenty budou vidět až do krajů. Samovolně drží na dílenských strojích, regálech, hydrantech, ale i na vaší lednici, plechové skříni či feromagnetické nástěnce. Dostupné jsou i drobné fólie o velikosti vizitky.

Kde se magnetické kapsy používají?

Typicky se s nimi setkáte v práci, kdy se používají k upevnění dokumentů, na něž by mělo být stále dobře vidět. Můžete si tak bez lepení izolepou, která jednoduše nevydrží věčně, vystavit návody, popisky, certifikáty, poznámky, plány, informace o produktu, únikové plánky, skladové štítky a evidenční karty. Ve školství, na veletržním stánku či v kanceláři s jejich pomocí budete moci vytvářet celé prezentace. V poslední době magnetických kapes stále častěji využívají také fotografové. Protože se magnetické kapsy vyrábí s různě barevnými rámečky, jednotlivé dokumenty od sebe na první pohled odlišíte.

Příjemné s užitečným

Magnetická kapsa ochrání nejen dokument, který do ní vložíte, ale i povrch pod ním. Papír, náchylný k poškození, bude v bezpečí před vlivy okolního prostředí – vlhkostí, prachem a nenechavýma rukama spolupracovníků či studentů. Kapsu můžete kdykoliv jednoduše sejmout, aniž byste se museli zbavovat zbytků lepidla nebo izolepy. Informace umístěné uvnitř lze bez problémů dle libosti obměňovat.

Podobné články