Máte doma mravence? Zbavte se jich!

Také při běžných činnostech potkáváte doma mravence? Přece jste si je do domu nepřinesli. Objevují se a zase se ztrácejí a vy marně hledáte, kde je jejich úkryt, abyste nad nimi mohli vyzrát. Bohužel, jsou takřka nezničitelné, nejde je smýt, odstranit, protože se za malou chvíli objeví další a pak další, další, další a další. Regulérně se u vás zabydlí a nerušeně si budou pochodovat do vaší spíše či kuchyně, kde vám budou systematicky krást vaše zásoby.

Červení i černí mravenci

Ať už se jedná o červené nebo černé mravence, není příjemné je ve svém domě potkat. Zpravidla se objevují na jaře. Shlukují se tam, kde vám spadne kousek jídla a co víc, jedí opravdu vše, piškoty, sirupy, otevřené marmelády, ale také máslo nebo pečivo. Vy se jich logicky chcete zbavit. Po čem sáhnout? Máte dvě možnosti, chemie nebo babské odzkoušené rady.

Vyzkoušejte chemii

Existuje mnoho prostředků na hubení mravenců. Můžete používat spreje, granule, gely, prášky a podobně. Stačí je pak systematicky rozmístit po interiéru a mravenci se chytí. Obvykle jim takové nástrahy voní a chutnají. Existují také takzvané „mravenčí domečky“, což je polootevřený plastový domeček, který disponuje jedovanými nebo lapacími chemikáliemi. Mravenci si do nich zalezou a už se ven nedostanou. Můžete také natrefit na takové domečky, ve kterých je něco, co mravencům chutná a ti si to sebou odnesou. Jde zpravidla o jedovatou nástrahu, díky které mravence vyhubíte.

Babské osvědčené rady

Máte-li doma menší děti nebo zvířecí mazlíčky chemické nástrahy obvykle nejsou tou ideální volbou. Můžete sáhnout po babských radách. Mravence obvykle odpuzuje majoránka nebo také sušená máta. Nejenže vám byt provoní, ale pomůže vám zbavit se mravenců. Stačí svazek sušené máty dát do kuchyně, předsíně spíže a na další místa a čekat, až se mravenci odporoučí zase o dům dál.

Podobné články