Do obýváku patří kvalitní nábytek 

Originally posted on Září 5, 2019 @ 4:06 pm

Pokud byste se měli zaměřit na jeden pokoj v bytě či domě, který je jeho vizitkou, byl by to obývací pokoj. Ten totiž o jeho majitelích prozradí nejvíc. I z toho důvodu nábytek do obývacího pokoje vybírejte s náležitým rozmyslem.

Obývací pokoj v první řadě slouží k odpočinku. Do pohodlného křesla se zaboříme s knížkou v ruce, z měkoučké pohovky sledujeme televizi nebo posloucháme hudbu, zkrátka tu relaxujeme. A scházíme se s ostatními členy rodiny a hosty. Na ně by samozřejmě obývák měl zapůsobit. Ideálně reprezentativním dojmem.

Obývák jako ze žurnálu

Líbí se vám fotografie v časopisech o bydlení? Rádi byste v takových interiérech žili? Co je jejich tajemstvím? Práce interiérového designera v kombinaci s prací profesionálního fotografa. Jinými slovy sladění nábytku, textilií a doplňků s dobrým úhlem a světlem. Nic víc, nic míň. I interiér vašeho bytu může být jako vystřižený z reklamy na nábytek. Jak toho dosáhnout?

Obraťte se na profesionály

Ideálně se obrátit na bytového designéra. Ten se vyzná v materiálech a trendech. Ještě před tím si ale rozmyslete, co od svého obýváku očekáváte. Jde vám především o zmíněnou reprezentaci, nebo spíš o praktičnost a pohodlí? Důležité také je, zda stojíte v prázdné místnosti a svůj obývák stavíte, jak se říká, od podlahy, nebo jen potřebujete vzpružit obývák starý.

Obývák roku na spadnutí

V prvním případě vycházejte z půdorysu místnosti, která se co nevidět transformuje do obývacího pokoje. Načrtněte si, co byste si v ní přáli a kde. A tyto nápady konzultujte se zvoleným designérem. Ten přidá své nápady a plán na obývák roku může být na světě.

Pořiďte si kvalitní nábytek

Nábytek do obývacího pokoje je základem. Na něm můžete dále stavět. Proto na něm nešetřete. Ať již zvolíte masivní dřevo, plast nebo sklo, vždy dbejte na kvalitu. Materiálů i zpracování. Hitem současné doby je vintage nábytek. Nic vám ale nebrání v tom pořídit si nábytek ve skandinávském nebo provensálském stylu. Nechte se vést svým srdcem a vkusem. Designér vás usměrní, nebojte se.

Inspirujte se na internetu

Inspirací pro vás mohou být již zmíněné časopisy o bydlení a samozřejmě internet. Spoustu nápadů najdete na pinterestu a na specializovaných e-shopech. Třeba ZDE. Důležitou roli v každém interiéru, a obývací pokoj nevyjímaje, hrají textilie a doplňky. Ty obývák zútulní, vdechnou mu život.

Interiér, v němž bude radost žít

Zařizování si vlastního bydlení je neskutečně vzrušující. Místo, ve kterém žijeme, na nás totiž má mnohem větší vliv, než si zřejmě uvědomujeme. Pokud se k tomu tak budete stavět, možná přispějete ke zrodu osobitého interiéru, na nějž bude radost pohledět. A ještě větší radost v něm žít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články