Pět typů manipulační techniky, s níž práci ve skladu zvládnete levou, zadní

Manipulační technika je nedílnou součástí každého skladu. Patří nejen do menších skladů malých firem, ale také do skladů větších, kterými se pyšní velké společnosti. V současné době manipulační technika dokáže nejen usnadnit jinak namáhavou práci skladníka, ale také dokáže práci ve skladu zrychlit a zefektivnit, což ocení zejména zaměstnavatelé, kteří touží po prosperujícím byznyse.

Manipulační techniky je však na trhu dnes mnoho. Zaměřme se proto na pět typů manipulační techniky, kterou ve skladu oceníme a díky níž vše zvládneme levou, zadní. Je nutné však upozornit na to, že i manipulační technika jsou jenom stroje, které se tedy během používání opotřebovávají. Může se tedy stát, že se pokazí pojezdová kola, která je třeba následně vyměnit, či dojde k jiným poruchám a následným opravám.

1) Vysokozdvižné vozíky

Vysokozdvižné vozíky jsou nejčastěji pořizovanou manipulační technikou, která se pořizuje zejména do větších skladů, kde jsou velké police, na něž nedosáhne ani nadprůměrně vysoký člověk. Snadno se ovládají, a ještě snadněji manipulují s paletami nebo podobným zbožím ve skladu.

2) Elektrické vysokozdvižné vozíky

Náhradou klasického ručního vozíku jsou elektrické vysokozdvižné vozíky, které si nejčastěji pořizují mladé, dynamické společnosti, které jsou plné moderních technologií.

3) Nízkozdvižné paletové vozíky

Nízkozdvižné paletové vozíky jsou určeny do každého skladu, i když se nejčastěji pořizují do menších skladů právě začínajících firmiček.

4) Nízkozdvižné vozíky s váhou

Novinkou na trhu jsou i nízkozdvižné vozíky s váhou, které dokážou rychle zvážit jakýkoli náklad, který vozíky aktuálně přemísťují či s nimi manipulují.

5) Paletové nůžkové vozíky

I nůžkové vozíky jsou poměrně hojně pořizované, ovšem většinou do menších skladových prostor. Jsou však velmi praktické a jistě je skladníci ocení i ve větších skladech.

 

 

Podobné články