Zahradní domek s plechovou střechou

Zahradní domky a různá posezení jsou oblíbené stavby našich zahrad a zahrádek. Jejich výstavba je nenáročná, případně lze koupit již hotové zahradní domky a různé varianty posezení. Pokud stavíte tyto domky nebo posezení svépomocí, bude muset řešit vhodnou střešní krytinu.

Z těchto drobných staveb se nabízí použití některých vhodných lehkých střešních krytin, jako je plech nebo plast. Pro lepší estetický dojem jsme si pro náš zahradní domek zvolili plechovou střešní krytinu, konkrétně je to hliníková střešní krytina.

Jaké jsou výhody lehké hliníkové střešní krytiny

Jak už sám název napivídá, hlavní předností je nízká váha této střešní krytiny. To ji přímo předurčuje k malým nenáročným stavbám. Tím ovšem nelze říct, že by se nehodila pro rozsáhlejší střechy. Opak je pravdou, existují rozsáhlé komplexy střech, které jsou vyrobeny právě z hliníkových plechů.

Hliníkové střechy bývají někdy doplněny o praktické světlíky, kterým se správně říká střešní světlíky. U těchto střech se vlastně jedná o jakési světelné průduchy, kterými do prostoru dopadá přirozené světlo. Střecha pak nepůsobí jako zatemňující prostor, ale v kombinaci se střešní krytinou působí jako prosvětlující prvek.

Ať už zvolíte jakoukoli střešní krytinu – jednoduchou plechovou střechu nebo složitější střešní komplexy – nezapomeňte na jednu radu – střecha je jednou z nejdůležitější částí domu.

Podobné články