Svařování v domácnosti: Jaké příslušenství se vyplatí zakoupit?

Máte doma svářečku? Pokud vlastníte rodinný domek, je vysoká pravděpodobnost, že bude vaše odpověď kladná. Dříve určitě tento tradiční nástroj v domácnostech chyběl a lidé si chodili svařit kovové předměty buď přímo do některé dílny, nebo k někomu movitějšímu, kdo svářečku vlastnil. Dnes je situace naštěstí jiná, jelikož na trhu najdeme spousty různých modelů ve vysoké kvalitě za solidní cenu. Při nákupu ovšem nemůžete zapomenout ani na příslušenství. Co byste měli stoprocentně zakoupit?

Ochranné pracovní pomůcky pro svařování

Mnozí lidé nakoupí svářečku, svařovací dráty a jdou na to. Myslet by přitom měli především na vlastní bezpečnost. V jejich výbavě nesmí chybět ochranné pracovní pomůcky, mezi něž se řadí především svářecí přilby. Optimální volbou jsou svářecí kukly, případně štíty, které jsou samozatmavovací. Perfektně přes ně uvidíte a budete dokonale chráněni před jiskrami a samozřejmě i tolik obávaným zářením jdoucím ze sváru. Rozhodně nezapomínejte ani na dlouhé kožené rukavice a svářečské zástěry. Ty musí být vyrobeny z maximálně rezistentní kůže, jež zabrání jakémukoli popálení.

Všudypřítomné kabely

Hodně důležitá je také přítomnost prodlužovacího kabelu. Myslete na to, že by neměl být delší než 50 metrů. Co se týká průměru vodičů v zásuvce a samotných prodlužovacích šňůr, měl by být v minimu 2,5 mm². U prodlužovačky je také zapotřebí její namotání na bubnu. Kabely se zkrátka nemohou válet všude po místnosti. Co se týká svářovacích kabelů, u těch postačí průměr jádra cca 50 mm². Maximální délka kabelu by se měla pohybovat okolo 23 metrů.

Nakupujte pohodlně online

Ať už potřebujete sehnat jakékoli příslušenství ke svářečce nebo samotný přístroj, můžete tak učinit jednoduše online. V eshopu Nekvinda zemědělská technika mají velmi bohatý sortiment. Stačí zadat do vyhledávače třeba svařovací dráty-Nekvinda a odkaz na eshop se vám ihned objeví.

Podobné články