Jak si poradit se slimáky?

Květen je měsíc, kdy se opět začínají objevovat na našich zahradách slimáci. Kdo by měl rád slimáky, celkově ubližují vaší zahradě, likvidují vaši úrodu. Chcete tomu přirozeně zabránit a tak je nutno přistoupit k likvidaci těchto škůdců. Vzhledem k tomu, že se objevují právě v květnu, je dobré začít je odstraňovat, aby se vám nepřemnožili a na zahradě nezpůsobili paseku.

Měsíc slimáků

Květen a červenec je pro ně období páření, proto je dobré je v této době likvidovat. Z dlouhodobého hlediska jde o nejúčinnější krok. V srpnu totiž slimáci kladou vajíčka a za rok se tak objevují noví a noví slimáci, kteří způsobují nejrůznější nadělení. Existuje několik metod, jak slimáky ze své zahrady dostat pryč, může to být například mulčováním, tedy pokryjete plochu zahrádky specifickým materiálem. Mulčování pomocí listů kapradin a rajčat je velmi účinné.

Metody, jak se slimáky zatočit

Další metodou je takzvaná překážka, kdy postavíte do cesty slimákům něco, co je pro ně nepřekonatelné. Obvykle to může být čistý písek, dřevěný popel, rozmělněné skořápky vajíček. Někdy se také doporučuje jehličí (smrkové či jedlové). Další možností je například nasadit okolo záhonků rostliny, které slimáci moc nemusí. A co to je? Měsíček lékařský, šalvěj, česnek nebo petržel.

Likvidace přírodní cestou

Samozřejmě existuje řada chemických přípravků, které mohou pomoci odstranit tyto škůdce. Chcete-li se vydat raději přirozenou cestou, pak můžete sáhnout po některém babském receptu. Jednou z variant je slimáky pochytat a vytvořit stinné a vlhké místo. Na tomto místě můžete nastražit ovoce či zeleninu. Slimáci se tak zde budou stahovat a vy je můžete začít sbírat. Sbírat je můžete také vlastnoručně, ideálně večer nebo časně ráno, popřípadě po dešti. Následně je můžete dát do studené nebo horké vody, popřípadě je zasypat solí, což je o jeden z nejméně humánních způsobů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články