Co musíte udělat, aby vám každý spánek vlil novou sílu do žil?

Odpověď je poměrně jednoduchá: stačí, když si podle svých potřeb vyberete ložní prádlo. Ovšem praktická stránka věci je trochu složitější. Naučte se rozeznávat materiály a podle toho si zvolte povlečení, které si vás bude hýčkat a podpoří vaše spokojené spaní.

Umí odvádět pot, hřát i chladit…

Ložní povlečení se vyrábí z několika různých materiálů, které se od sebe liší vlastnostmi, ty se zase odvíjí od lidských potřeb. Například lidé, kteří trpí zimomřivostí a potřebují spát v teple, musí volit flanel nebo mikrovlákno. Oba materiály udržují příjemné teplo, jsou vhodné pro děti i dospělé. Máte opačný problém, trápí vás nadměrné pocení? Ideální volbou je satén. Vaši pokožku pohladí a současně ochladí. Jestliže jste pocitově někde mezi – tedy nemáte rádi ani zimu ani horko, volte „starou dobrou“ bavlnu. Dokáže odvádět pot a udržuje stálou teplotu. Zalíbí se vám také spaní v krepovém povlečení. Jeho charakteristickým znakem je střídání hladkých a drsnějších pruhů, na pokožku to působí příjemně.

Pozor na barvu a velikost

Neupínejte se jen na materiál, nechte barvy, ať si pohrají s vašimi smysly. Určitě se vám bude lépe usínat v ložním prádle, které se vám na pohled líbí. Moderní jsou dnes florální a také retro vzory. Pokud si libujete v extravaganci, zamilujete si 3D povlečení. Co se týče velikosti, ta musí odpovídat rozměrům deky a polštáře. Prodává se i atypické povlečení 140×220 cm aj. Když je povlečení větší, deka v něm bude klouzat a vy z toho budete nervózní.

Výhodný nákup jako bonus

Je výhodou, že za kvalitu nemusíte draze platit. Ložní povlečení levně nabízí e-shop RodinneBaleni.cz. Výhodně zde nakoupíte i levné povlečení české značky XPOSE®. Šije se z tkaniny s vysokou mírou příze. Díky tomu je vysoce odolné i stálobarevné. Když v obchodě nakoupíte nad 1 899 Kč, získáte dopravu zdarma.

Podobné články