Je pobyt v sauně zdravý?

Stále více lidí objevuje příjemné účinky saunování a čím dál častěji slýcháme, že pobytem v sauně příznivě působíme na své zdraví. Tuto teorii již mnohokrát potvrdily i výzkumy zkušených vědců. Pobyt v sauně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Není sice ještě dokázané jak, ale je potvrzeno, že pravidelné návštěvy sauny prodlužují život. Sauna navíc podporuje funkci imunitního systému. V zimních měsících pro sebe tedy nemůžete udělat nic lepšího.

Zásady správného saunování

Aby však bylo saunování co možná nejefektivnější, je potřeba dodržovat určité zásady. Do sauny byste měli vstupovat suší. Rozhodně se tedy před vstupem nesprchujte. Do samotné sauny si vezměte pouze osušku či prostěradlo, na které si sednete, případně lehnete. Pro dosažení co nejlepších výsledků mnohdy záleží také na délce saunování. Čím déle v sauně zůstanete, tím je riziko úmrtí kvůli srdečním nemocem nižší. Rozhodně ale také nic nepřehánějte. Hlavní je, aby vám bylo příjemně, udělejte si tedy maximální pohodlí. Nedoporučuje se sedět vzpřímeně jako na židli. Hrozí, že se vám udělá špatně a omdlíte. Po každém saunování se ochlaďte pod sprchou nebo v bazénku. Celý tento proces se doporučuje opakovat asi třikrát. Po saunování se zabalte do ručníku nebo županu a ještě si užijte zhruba 20 minut relaxace na lehátku. Pokud jste vše prováděli správně, měli byste se cítit příjemně unaveni a uvolněni. Abyste však mohli saunu bez problémů pravidelně využívat, je nutný pravidelný servis sauny.

Renovace a oprava sauny

V případě poruchy sauny je nutné vědět, kam se obrátit. Oprava sauny je delikátní záležitost, na kterou je nutné najmout opravdového specialistu. Skutečný servis vám zajistí například společnost Harvia. V nabídce této firmy najdete všechny možné úkony, jako jsou renovace sauny, oprava sauny i dodávka originálních náhradních dílů. Stačí si jen sjednat vhodný termín.

Podobné články