Zahrada, kterou si vaše děti zamilují

Jste majitelem zahrady a rádi byste ji upravili ta, aby si na ní vaše děti rádi hráli a trávili zde svůj volný čas? Pak není nic jednoduššího, než se pustit do práce. Je jen na vás, zda investujete do dražších atrakcí pro děti nebo si troufnete některé vytvořit svépomocí.

Prostor pro hry

Základem pro hraní vašich dětí je dostatek volného prostoru, ve kterém se mohou vyřádit. Věnujte proto dostatečnou péči svému trávníku, aby byl kvalitní a ideální pro dětské letní hry. Stranou by měly zůstat na zahradách hojně využívané obrubníky, které naopak mohou malým dětem způsobit nepříjemný úraz. Pozor si ale dejte i na různé ostré hrany, které na zahradě mohou být. Někdy je stačí jen zabrousit nebo opatřit ochranným plastovým krytem. K dětským hrám také neodmyslitelně patří pískoviště. Nemusíte vymýšlet nic složitého. Bohatě vám bude stačit šikovně ohraničený kousek místa, který zaplníte jemným pískem a prostor pro vaše děti je hotov. Nezapomínejte ani na alespoň částečné zastřešení herního prostoru a to obzvlášť tehdy, pokud máte malé děti. Ty většinou potřebují být chráněny před sluncem co nejvíce.

Pro ty aktivnější

Pokud mají vaše děti rády různé prolézačky, patrně je budou brzy vyžadovat i na zahradě. Velmi oblíbené jsou houpačky, které jednoduše upevníte za strom. Nemáte-li na zahradě žádné vhodné stromy, nevadí. V dnešní době lze zakoupit i houpačky, které jsou ukotvené v zemi. Ty navíc slibují mnohem větší pohodlí než houpačky klasické. K prolézání bude stačit několik kusů dřeva a trocha fantazie, díky které můžete dětem vytvořit skutečně skvostné místo ke hrám. Pokud se vám ale nechce do ničeho takového pouštět, pořiďte dětem prolézačky plastové, které často obsahují i tolik oblíbené skluzavky, žebříky a podobně. K dostání jsou v mnoha variantách, z nichž si jistě i vy vyberete tu pravou. Nebojte se experimentovat a propojit více druhů prolézaček. Čím víc, tím lépe se budou vaším dětem líbit.

Léto na zahradě

Pro letní horké měsíce bude jistě vaše zahrada vyžadovat bazén. Máte-li ještě malé děti a o zakoupení většího bazénu zatím neuvažujete, pořiďte jim alespoň malý plastový bazének nebo nafukovací. I ty lze zakoupit ve speciálních edicích pro malé děti, takže často obsahují i nafukovací palmy, stínítka, skluzavky a podobně. K tomu všemu už tak nějak automaticky patří i hračky. Pro byste na své zahradě měli mít speciální místo, kam se je vždy po ukončení her vaše děti naučí uklízet. Nejlepší bude praktická dřevěná krabice s víkem, která bude šikovně ukrytá pod zahradním přístřeškem. V něm by své místo měl nalézt i stůl, na kterém se dětem mohou společně s vámi věnovat společenským hrám nebo kreslení či skládání stavebnic.

Podobné články