Tipy na zahradní osvětlení

Zahradu mohou zdobit nejen rostliny, květiny a stromy, můžeme ji ozdobit i na čas, kdy se okolí ukrývá do tmy. Osvětlením dokážeme v noci vykouzlit kouzelnou atmosféru. A to i bez přívodu elektrické energie.

Osvětlená zahrada

Večerní procházku zahradou nám může usnadnit solární zahradní osvětlení. Osvětlí nám chodník, nebo vybranou část zahrady, a my nejen vidíme, kam stoupáme, ale můžeme si vychutnávat pohled na upravenou zahradu i v nočních hodinách. Solární světla na zahradu mohou být sloupové svítidla, která se jednoduše zapíchnou kdekoliv do trávníku, bez přívodu elektrické energie. Solární svítidla mají vlastní solární panel, který přes den dobíjí zabudovanou baterii, což umožňuje automatické noční osvětlení zahrady. Pokud se rozhodnete rozmístit sloupky se svítidly jinak, není nic jednoduššího, netřeba nic kopat, světlo vytáhnete ze země a zapíchnete ho na jiné místo, které se vám líbí víc. Takové světla jsou určeny pro celoroční používání, odolávají povětrnostním vlivům, a tak je jen na vás, kde je umístíte. Jedinou podmínkou je slunné místo.

Světlo ze stromů

Světlo nemusí svítit jen pod nohy, můžete si vybrat i závěsné zahradní svítidla, jejichž zdrojem energie je slunce. Na výběr jsou solární lampy v různých designech, barvách a provedeních. Mohou to být malé, ale i větší jednotlivé solární svítidla, která můžete rozvěsit va větvích stromů. Nebo si vyberete řetěz svítidel, která mohou osvětlit plot nebo dětskou prolézačku. Není třeba se obávat, solární svítidla nepoužívají elektřinu s vysokým napětím, naopak jsou zcela bezpečné pro domácí zvířata i děti, i kdyby náhodně došlo k jejich poškození. Závěsnými solárními svítidly můžete vytvořit zajímavý efekt i v místech, které si přes den velmi nevšímáte.

Slunce na stole

Solární světla mohou najít své místo i na stole. A nejen v interiéru. Právě stolní solární svítidla jsou určeny pro venkovní použití tam, kde chybí elektrická síť. Nebo pro ty, kteří chtějí svítit šetrnějí. Solární lampa má svou vlastní elektrárnu – solární panel, který přemění sluneční světlo na elektrickou energii, a tak dokáže dlouhé hodiny osvětlovat stůl a jeho okolí. Vytvořené jsou v mnoha designech, aby je bylo možné použít jako vhodný doplněk na zahradě nebo terase.

Solární svítidla jsou vhodnou alternativou k běžnému osvětlení. Jejich velkou výhodou je nezávislost od elektrické sítě, což umožňuje jejich velkou variabilitu v prostoru. Díky slunečnímu světlu dokáží svítit dlouhá léta, aniž se jejich spotřeba objevila na účtu za elektrickou energii. A zároveň je vysoká bezpečnost, protože pracují s velmi nízkým napětím, což je velká výhoda oproti běžným svítidlům. Už jste se rozhodli, jakými svítidly si osvětlíte zahradu?

 

Podobné články