Užitečné tipy na generální úklid

Generální úklid bytu je velmi důležitý, provádí ho všechny ženy, minimálně jednou do roka. Ovšem kde na to brát čas, že? Přijdete domů z práce, uklidíte to nejhorší a poté padnete do postele únavou. Těchto pár užitečných tipů, které vám přinášíme vám může pomoci s generálním úklidem, zjednodušíte si jej a rychle jej zvládnete.

Vybírejte kvalitní spotřebiče

Ano, existuje mnoho spotřebičů a pomocníků, se kterými můžete generální úklid zmáknout levou zadní. Není od věci si pořídit pračku se sušičkou, která vám usnadní sušení prádla. Myčku na nádobí, do které můžete naskládat nejen nádobí, ale také kousky, které máte ve vitrínce. Vaší podlaze poslouží výkonný vysavač nebo podlahový mop, se kterým bude úklid hračka. V likvidaci prachu pomůže mikroutěrka. S těmito pomocníky vám půjde úklid jednodušeji a rychleji.

Kde začít?

Při zahájení generálního úklidu se doporučuje začínat místnostmi, které se používají nejméně. Končit se doporučuje toaletou a koupelnou. Jde také o ideální příležitost pro reorganizaci a vyhození věcí, které dlouhou dobu nevyužíváte. Získáte tak prostor pro věci nové, potřebné. Můžete vytřídit šatník a získáte místo, kde můžete ukládat nové a nové kousky. A to se jistě vyplatí, nemyslíte?

Využijte služeb profesionálů

Říkáte si, že to přece není nic pro vás, že tohle využívají jen lidé, kteří jsou bohatí a mohou si to dovolit? To je velký omyl. Máte-li náročné zaměstnání, je vždycky lepší si zjednodušit život a nechat profesionály, aby vám pomohli. Běžně si svůj úklid zvládnete obstarat sami, ale jednou za čas, kdy potřebujete vygruntovat pořádně, se profesionální pomoc hodí. Úklidová firma pomůže od běžných nečistot, ale i od těch, které považujete za neodstranitelné. Poradí si se spárami v koupelně, vodním kamenem nebo mastnou špínou v kuchyni. Při volbě úklidové firmy čtěte reference a zjistěte, zda-li je firma pojištěná pro případ způsobení škody.

Podobné články