Nejčastější chyby v interiéru

Většinou je snahou obyvatele bytu, aby jeho prostor působil co nejútulnějším a nejatraktivnějším dojmem. Bohužel však přílišná snaha mnohdy bývá spíše na škodu. Přemíra dekorací, které zdánlivě nepatří do stejného stylu, nevkusné doplňky, které jen kazí celkové vnímání interiéru – to jsou jen některé z nejčastějších chyb, ke kterým při rekonstrukci interiéru dochází. Pokud máte někdy pocit, že se ve svém bytě necítíte úplně příjemně, zkuste popřemýšlet, zda se některých ze známých chyb nedopouštíte i vy. Pokud ano, odstraňte je a uvidíte, že i bydlení může být zábava.

Všeho s mírou

Hlavní chybou, které se v oblasti interiérového designu lidé dopouští, jsou bláznivé kombinace několika stylů. Většinou se tak stává v důsledku získávání různých doplňků z druhé ruky, které ačkoliv se vám líbí, nezapadají do vašeho interiéru. Jejich pořízení je ale výhodné a vám by se přeci taková věc mohla někdy hodit. Bohužel tak z vašeho domu vzniká nepřehledné smetiště, kde se shromažďují věci, které tu nemají co dělat. Dekorační dečky, porcelánové figurky, pestré potahy, koberce a polštáře – to vše potřebuje jednotný styl, jinak to u vás doma bude za chvilku vypadat jako v cirkuse. To však neznamená, že byste se měli úplně vyhnout pestrým barvám. Stačí s nimi umět správně zacházet a vhodně je kombinovat. Vyberte si jednu základní barvu a k ní několik barev doplňkových. Vybrané barevné odstíny by však k sobě měly ladit. Pak teprve věnujte pozornost dekoracím a ty, které vám do nového konceptu nezapadají, jednoduše vyhoďte nebo věnujte někomu jinému. Pokud chcete mít atraktivní interiér, bez redukce zbytečných doplňků se prostě neobejdete. Stejně tak byste měli zahodit sentiment a s ním i věci, které uchováváte vyloženě proto, že je vám líto je vyhodit.

Retro styl versus moderní

Dalším úskalím interiérového designu je snaha být za každou cenu in. Mnoho lidí totiž zahlédne článek o retro stylu a hned zatouží po několika nových doplňcích. O pár měsíců později pro změnu objeví nejmodernější trendy a pár si jich také pořídí. V interiéru se tak prolínají dva designové proudy, které k sobě prostě nepatří. Proto než se příště pustíte do nakupování nových dekorací, dobře si promyslete, jaký styl je pro vás ten pravý. Dopřát modernímu interiéru trochu retro stylu nemůže být na škodu, ale rozhodně tak, aby nebylo jasné, který styl zde hraje prim. Vznikne tak totiž opět velmi zmateně vyhlížející prostředí, ve kterém se dobře cítit nejspíš nebudete, jelikož stále budete vnímat oba dva styly. Vyvarujte se také toho, aby váš interiér obsahoval přehnané množství vzorů a ornamentů, které by se také mohly vzájemně bít. I zde totiž platí, že méně je někdy více. V interiérovém designu platí toto tvrzení dvojnásob.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články