Tradiční značka Stanley Fatmax

Jedná-li se o ruční nářadí, elektrické i akumulátorové, o stavební vysavače pro suché i mokré sání nebo o laserovou techniku, pak patří v tomto sortimentu k absolutní špičce značka Stanley Fatmax. Profesionální řemeslníci i domácí kutilové si toto nářadí oblíbili pro jeho vysokou kvalitu, spolehlivost, odolnost i při používání v náročných podmínkách a dlouhou životnost. Některé typy nářadí Stanley nemají na trhu konkurenci.

Bezuhlíkové akumulátorové vrtačky 18 V

Bezuhlíkový motor, oddělené ovládání nastavení funkce šroubování a vrtání, které znamená úsporu času, zobrazení stavu nabití akumulátoru, to je výčet pokročilých inovací, které nabízí Stanley Fatmax. Bezuhlíkové aku vrtačky značky Stanley Fatmax mají i další vychytávky, jako je háček pro zavěšení na opasek nebo magnetické proužky sloužící pro přichycení spojovacího materiálu, který tak máte při vrtání po ruce. Při práci za zhoršené viditelnosti uvítáte integrovanou pracovní LED svítilnu se zpožděním zhasnutí. Řemeslníci oceňují zvláště vysoký kroutící moment, velký rozsah otáček a robustnost stroje při zachování nízké hmotnosti.

Přednosti akumulátorové vrtačky

Hlavní předností je mobilita a možnost použití kdekoliv bez potřeby přívodu elektrického proudu. Pokud si k aku vrtačce pořídíte dva akumulátory, nebudete muset při vybití jednoho přerušit práce, jelikož jednoduše akumulátory vyměníte a vybitý dáte do nabíječky. Výhodu dvou akumulátorů oceníte například při montáži jakékoliv dřevostavby nebo při stavbě plotu.

Výhody bezuhlíkového motoru

Bezuhlíkový (bezkomutátorový) elektromotor má vyšší výkon a menší tepelné ztráty. Eliminace tření uhlíků na komutátoru a jiskření přispívá k delší provozní době na jedno nabití a také k delší životnosti stroje. Bezuhlíkový motor má větší rozsah otáček a vyšší krouticí moment. Komutátor je nahrazen řídící elektronikou, rotor je tvořen permanentními magnety a na statoru jsou zapínány a vypínány segmenty cívek elektromagnetů řídící jednotkou v takovém pořadí, aby došlo k optimální interakci s permanentními magnety na rotoru.

Podobné články