Dětské palandy Praha: jak je vybrat a čím jsou výhodné?

Na otázky jak a jakou dětskou postel vybrat, neexistuje jednoduchá a jednoznačná odpověď. Každé dítě je totiž jiné, má jiné požadavky a jinou osobnost. Některé jsou hravější, jiné preferují jednoduchost, dalším se zase líbí, když je postel praktická. Ať už je to, jak chce, dnes se podívejme na velmi praktické řešení, které představují dětské palandy. Patrové postele, chcete-li.

Veliká vzhledová variabilita

V první řadě platí, že jde o výhradně dětský kus nábytku, proto je mu nutné přizpůsobovat jeho výběr. Například co se rozměrů týká. Existují i palandy pro dospělé, ty jsou však zejména co do rozměrů a konstrukce odlišné. Protože se bavíme o dětech, velmi důležitým kritériem je i vzhled. Děti mají rádi barvy, obrázky apod., neomezujte se tak pouze na holé dřevo v jeho přírodním designu a ozdobte palandu, když už ne jinou barvu, tak alespoň nějakými doplňky. S postelemi na míru je možné vše.

Vysoká úroveň bezpečnosti

To, co byste měli řešit dále, je kvalita postele. A to nejen, co se týká kvality materiálu (v ideálním případě volte kvůli bytelnosti masivní dřevo!), matrace apod., ale také bezpečnosti. Dětské palandy Praha jsou pro děti velmi bezpečné. Mají široké schůdky, po kterých se dětem dobře šplhá i slézá, dostatečně vysoké bočnice, které zabraňují pádu a zároveň minimální mezery mezi nimi, aby jimi nešla prostrčit například hlava, a pevné příčky roštu. Toto jsou základní ochranné prvky, které musí každá palanda splňovat.

Praktické využití

U výčtu výhod paland Praha nelze opomenout ani jejich praktické využití. To, že velmi dobře šetří prostor, je jasné. Nemusí to však nutně znamenat, že si pořídíte dvě postele nad sebou. Velmi oblíbené jsou i varianty, kdy pouze vrchní část představuje místo na spaní a v té spodní se nachází místo pro jiné využití. Například prostor, kde si může dítě hrát, úložný prostor nebo psací stůl (v takovém případě ale pozor na dostatečný přísun světla). Kreativitě se zde meze nekladou.

Podobné články