Dřevěné jídelní stoly neslouží jen k jídlu. Dokáží stmelit rodinu. Důležitá je volba dřeva

V mnoha rodinách neslouží jídelní stůl jako centrum setkávání u rodinných večeří či snídaní, ale jako odkladiště. To se odráží i na domácí harmonii. Nikdo u něj nechce sedět, každý tráví čas jinde a na společný čas není čas. Z rodiny se dřív nebo později vytratí to nejcennější pouto – každodenní vzájemná radost a sdílení.

Rozbitý jídelní stůl podněcuje nesoulad

Je důležité, aby zařízení vašeho domu či bytu dobře sloužilo svému účelu a podporovalo příjemnou atmosféru v domácnosti. Místo rozbitého jídelního stolu kupte nový. V posledních letech jsou nejprodávanější rozkládací jídelní stoly z masivu. Nejen, že jsou samy o sobě bytelné, ale myslí i na výjimečné příležitosti, kdy se u jednoho stolu sejde celá rodina a přátelé. Vánoce, Velikonoce, narozeniny, výročí… u všech velkých oslav z menšího jídelního stolu vytvoříte do pár vteřin sváteční tabuli.

Důležitá je volba dřeva

Pokud nemáte ostatním nábytkem v místnosti jasně dáno, že váš nový jídelní stůl musí být takový a makový, vyberte si dřevo podle jeho zvláštních vlastností. Říká se, že některé dokáže odhánět nemoci, jiné zase povzbuzuje k úspěchu. Jaké se hodí pro vaši rodinu?

  • Dubové dřevo – dub byl odjakživa symbolem síly, dlouhověkosti a odolnosti. Podporuje odvahu, životní sílu, zodpovědnost a radost ze života. Poskytuje ochranu malým a slabým a pomáhá nám, stát se tím, čím doopravdy jsme. Podporuje myšlení a rozhodování a dodává odvahu při rozhodování.
  • Bukové dřevo – má schopnost pohlcovat negativní energie, odvádí z těla nemoci, vyjasňuje myšlenky, udržuje pozitivní nadhled a dodává chuť k životu.
  • Ořechové dřevo – ořešák by měl zase člověku pomoci hodit minulost za hlavu, nalézt schopnost otevřít se novému a jít za svým životním snem.

Rott design ví, jak stmelit rodinu

Kvalitní masivní rozkládací jídelní stoly ze všech třech druhů dřeva vám na míru vyrobí zlaté české ručičky v dílně Rott design. Tato česká rodinná firma přesně ví, jak důležitý je čas strávený s rodinou. Na společné chvíle u jídelního stolu od Rott design se budete těšit.

Rodinná pohoda se dá koupit. Vyrábí se u Rott design.

Podobné články