Jak připravit bazén na novou sezonu

Sluneční paprsky už lákají k pobytu v bazénu, a proto je nejvyšší čas věnovat se přípravě bazénu na novou sezonu. Pokud si nejste jisti, co vše bude potřeba udělat, bude vám náš dnešní příspěvek skvělým průvodcem.

Nejčastějším typem bazénů, se kterým se můžeme setkat na českých zahradách, jsou nadzemní bazény. Většinou se jedná o bazény nafukovací nebo s nafukovacím prstencem, který sám zvedne konstrukci bazénu během napouštění vody. Oblíbené jsou také nadzemní bazény s pevnou konstrukcí a vnitřní plachtou. Ať už máte jakýkoliv typ z výše uvedených bazénů, budete potřebovat jej důkladně připravit. Nejprve si zkontrolujte, zda bazén přes zimní období neutrpěl nějaké vážnější poškození. Následně překontrolujte filtraci, kterou máte u bazénu. Pokud používáte filtraci pískovou, možná bude třeba na novou sezonu vyměnit stávající písek za nový. Důkladnou péči věnujte i překontrolování všech hadic, které k filtraci vedou. V žádné z nich by se neměla nacházet sebemenší nečistota. Tu musíte především odstranit i z povrchu samotného bazénu. Na pomoc si můžete vzít některý z bazénových vysavačů, který odstraňuje nečistoty velmi lehce. Pokud máte už vše zkontrolováno, nic vám nebrání v tom, abyste bazén již napustili vodou. Tím však ale péče o něj ještě nekončí. Po dobu využívání bazénu bude třeba kromě filtrace zapojit i bazénovou chemii. Přípravků z této kategorie existuje velmi mnoho, avšak ne všechny jsou pro bazén vhodné. Dobře si proto pohlídejte složení přípravku a raději si připlaťte za kvalitní značkový produkt. Levnější varianty mnohdy téměř neznámých výrobců totiž mohou povrch vašeho bazénu poškodit nebo ucpat filtrovací hadice či dokonce filtr samotný. Neváhejte se klidně obrátit na odborníky, kteří vám doporučí ty správné produkty pro váš typ bazénu. Čistění pomocí těchto přípravků je třeba v průběhu celé sezony. Pro udržení čisté vody si můžete zakoupit i sítko, kterým rychle odstraníte nečistoty z vodní hladiny. Pokud víte, že bazén nebudete několik dní využívat, přikryjte jej bazénovou plachtou, která jej ochrání před pádem dalších nečistot. Plachtu můžete na bazén použít klidně i jen přes noc. Zkuste nářadí parkside.

Pokud chcete mít čistou vodu ve svém bazénu, neobejdete se bez filtrace a bazénové chemie. Obzvlášť filtrace je velmi důležitou částí každého bazénu. Většinou však nebývá automaticky zakoupena společně s bazénem, ačkoliv právě ona vyžaduje větší množství finančních prostředků. Proto pokud teprve uvažujete o koupi bazénu, berte v potaz to, že bude třeba filtraci dokoupit, čím se zvedne cena pořízení. Mnozí zákazníci totiž na potřebu dokoupení filtračního systému často zapomínají, a pak jsou nepříjemně zaskočeni tímto výdajem, se kterým v žádném případě nepočítali.

 

 

Podobné články