Jak na přesné a rychlé měření závitů

Kvalitní závity jsou základem spousty konstrukcí. Právě na nich mnohdy závisí celková stabilita staveb anebo jiných výrobků. I proto je zapotřebí, aby byly při výrobě co možná nejpečlivěji kontrolovány. Jen tak totiž vzniknou naprosto přesné závity, jež budou fungovat. Jakým způsobem je ale měřit? Jednoduše. Prostřednictvím závitových kalibrů. Na trhu je jich v současnosti hned několik. O které typy jde a jakým způsobem je vybírat? Na to se zaměříme v tomto článku. Doporučíme i společnost, u níž se vyplatí kalibry nakupovat.

Několik druhů závitových kalibrů

Myslet si, že závitové kalibry jsou pouze nějaká unifikovaná měřítka, pomocí nichž přesně zjistíme rozměry závitů, by bylo mylné. Jedná se o specifické měrky v několika provedeních. Pokud potřebujete změřit vnitřní závit, pak se budete shánět po takzvaných trnech. Ty se nasouvají a zjišťuje se tak rychle, zdali je vnitřní závit kvalitní. Kalibrace vnějších závitů se řeší prostřednictvím kroužků. Ty závit obejmou a následně se zjistí výsledky. Jinak existují ještě třmenové kalibry a mnohá další provedení těchto speciálních měřidel.

Jaký je princip jejich fungování?

Způsob realizace měření závitovými kalibry je poměrně jednoduchý. Ať už se jedná o ty vnější nebo vnitřní, měřidlo musí jít směrem dovnitř a ven už nikoliv. Správná strana zkrátka projde a špatná nikoliv. Využití těchto měrek je optimální v sériové výrobě, kde potřebujete expresně zjistit, zdali se vyrobil kvalitní kus, anebo naopak zmetek.

Nakupujte u specializované firmy

Pořízení toho správného kalibru nemusí být vůbec jednoduché. Vsadíte-li ale na společnost Michovský-Tools, budete mít jistotu správné volby. Tento specialista na kalibry a měřidla nabízí mimo jiné také odborné poradenství v této oblasti. Všechny typy kalibrů jsou u zmiňované firmy skladem, takže máte garantováno velmi rychlé dodání.

Podobné články