Vytvořte na zahradě dětské království

Jestli jste v zimě sezení dětí u tabletu tolerovali s tím, že se ven stejně chodit nedá, teď byste měli změnit názor. Sluníčko pomalu vystrkuje první paprsky a brzy bude dostatečné teplo na to, aby děti trávily volný čas venku.

V dnešní době už to bohužel nefunguje tak jako za vašich mladých let. Děti se neschází s kamarády z ulice a nejsou venku od rána do večera. Je to nejspíš dobře, protože kdyby se celý den neukázaly doma, umírali byste strachy. Svět je zlý a nikdy nevíte, co se jim kde stane. Proto čím dál více rodičů raději zajistí zábavu na zahradě, aby měli své ratolesti pod kontrolou.

Nesmí chybět zahradní domeček

Klasiku samozřejmě tvoří houpačky, skluzavky a pískoviště. Často je seženete jako jeden set, je to levnější než kupovat vše zvlášť. Fantazii se meze nekladou a domů si v dnešní době pořídíte prakticky cokoliv, co znáte z městských hřišť. S tím rozdílem, že se děti nebudou muset hádat s kamarády, kdo se zrovna bude houpat.

Rozhodně byste neměli zapomenout na pěkný zahradní domeček. Děti potřebují trochu soukromí a aspoň budou mít kam se schovat, když přijde přeháňka. Větší varianty mohou posloužit rovněž jako domky na nářadí a úložiště dětských hraček – k tomuto účelu jsou vhodné například zahradní domky Herold, kterých by snad pro děti byla škoda.

Pískoviště může být multifunkční

Zdrojem nekonečné zábavy bývají pískoviště. Děti se tam promění v architekty, starověké faraony z pyramid či kuchařky pečící bábovky. Ale věděli jste, že chytře koupené dětské pískoviště je multifunkční? Když si pořídíte plastový výlisek, budete ho moci využít také jako bazén. Specializovaní prodejci vám jistě rádi doporučí pískoviště, která jsou na to stavěná. Zkuste to například v e-shopu Skluzavky.cz, kde najdete nejen pískoviště, ale i dětská hřiště, skluzavky a hračky.

Každopádně je nejvyšší čas začít plánovat, jak svou zahradu pro děti vybavíte, protože slunečné a teplé dny se blíží mílovými kroky.

Podobné články