Dekorativní kameny se hodí do domu i na zahradu

Máte v brzké době v plánu trochu zkrášlit vaši zahradu a interiéry rodinného domu? Začít se s tím dá prakticky v každém ročním období. Je ale zapotřebí zvolit vhodné materiály. Zajímavým řešením je použití dekorativních kamenů. Existují v mnoha podobách.

Využití kamene na zahradě

Okrasné kameny najdou bohaté uplatnění. V první řadě s nimi můžete efektně oddělit užitný prostor zahrady od volnočasové části, kde leží trávník, případně pěstujete nějaké rostliny a květiny. Zároveň se dají do okolí domu zasadit také větší solitérní kameny. Perfektně se hodí třeba k jezírku, je-li součástí vašeho pozemku. V neposlední řadě zaujmou i speciální skleněné kameny, jež ozdobí terasu.

Skleněné kameny zpestří interiér domácnosti

Právě skleněné kameny jsou stále oblíbenějším dekorativním prvkem. A to nejen na zahradách, ale i v interiérech rodinných domů a bytů. Doma si je stačí nasypat do skleněné vázy, následně už je můžete umístit tam, kde budou na očích a zároveň nebudou překážet ve volném pohybu.

Výhodou okrasných kamenů v domácnosti je fakt, že nevyžadují žádnou zvláštní péči, jako je tomu kupříkladu v případě okrasných květin, které je nutné neustále zalévat a měnit jim zeminu. Dekorativní kameny navíc dlouho vydrží. A pokud vás omrzí, není nic jednoduššího než je přemístit do jiné části domácnosti, případně se jich zcela zbavit. Jde o materiál, který neškodí životnímu prostředí.

Prodej okrasných i užitkových kamenných produktů

Prodejem dekorativních kamenů a valounů se v tuzemsku zabývá specializovaný internetový eshop obchodskameny.cz. V něm najdete nejen zmíněné solitérní a skleněné kameny, ale také různé druhy stavebních kamenů, z nichž si doma vytvoříte zahradní cestu, obklady, sokly a další prvky z kamene. Obchod prodává rovněž kamenné schody.

Podobné články