Ozdobte svou zahradu vinnou révou

Také obdivujete ty zahrady, kde se nachází vinná réva? Jak se táhne po dřevěných zídkách a podobně? Můžete si jí vypěstovat, a když se o ni budete dobře starat, pak vám bude plodit opravdu dlouhou dobu. Zároveň bude vypadat dekorativně a stylově.

Odrůdy révy vinné

Pro jižní svahy zvolte Frankovku či Ryzlink rýnský i vlašský. Chcete-li sadit révu vinnou na západní a východní stranu, pak vybírejte například Pálavu, Frankovku, André Neburské, Veltlínské červené. Jestliže chcete hroznové víno přímo konzumovat, pak sáhněte po odrůdách jako Irsay Oliver, Diamant, Veltlínské, Vitra a podobně.

Kdy je vhodná doba na výsadbu?

Vinnou révu je nejlepší sadit během jarních měsíců, tedy přesně v dubnu či květnu. Jestliže jste tuto dobu nevystihli, nemusíte věšet hlavu. Pro výsadbu vinné révy jsou totiž vhodné také podzimní měsíce. Při koupi sazenic si vždycky pečlivě kontrolujte kořeny. Ty totiž nesmí být suché. Nejlepší je, aby byly kořeny bílé. A zjistíte to tak, že kus odříznete, bude bílý. Hnědým a černým kořínkům se vyhýbejte velkým obloukem.

grapes-1542862_960_720

Jak postupovat dál?

Začínáme se sadbou. Vyhloubí se jamka, která je hluboká asi 40 centimetrů. Na dno jamky se dává kvalitní kompost. Důležité je, abyste předešli spáleným kořenům. Proto v kompostu nevyužívejte čerstvý hnůj. Hlavní kořeny je dobré zkrátit a to na cca 10 centimetrů. Ostatní kořeny je možno odstranit. Jamka rozdělte na dvě očka a poté zasaďte.

Jemně zasypte zeminou, upěchujte a podlijte. Využijete také zbytek zeminy, dejte jí na hromadu, abyste tak překryli roub. Tato zemina se bude odhrnovat ve chvíli, kdy začne vykukovat réva. Z nových letorostů si nechejte jen dva nejsilnější a zbytek odstraňte. Poté je vyrovnejte k opoře. V půdě je důležité mít dostatek vápníku, hořčíku, draslíku a fosforu. Není-li tomu tak, listy se barví do žluta a plodů bude poskrovnu. Může se stát, že také nebude vaše vinná réva plodit vůbec.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články