Postavte svému psovi boudu

Váš pejsek si určitě zaslouží mít svůj vlastní „bejvák“. Prostě místečko, kde si může zalézt, když bude vyžadovat klid a nikdo jej nebude rušit. Některá plemena žijí s námi v bytě, ale i tak jim přijde bouda k duhu. Ovšem boudička pro domácí účely je spíš o soukromí pejska. Ta venkovní už musí splňovat určitá kritéria.

Pro pejsky, jež tráví většinu svého času na zahradě, je psí bouda samozřejmostí. Poskytne jim útočiště před nepřízní počasí, jako je zima a déšť. Psí bouda se dá bezpochyby pořídit již hotová, ale rozhodnete-li se pro výrobu sami, přinášíme pár užitečných tipů. Boudy nejsou už dávno pouze otázkou několika prkýnek stlučených dohromady, kde se chudák pes choulí zimou na vlhké podlaze.

Než začnete s výrobou

Především musíme brát na vědomí rasu pejska, což souvisí především s jeho velikostí. Jedná-li se o štěně, patrně ještě vyroste. Plánek a rozměry si připravíme tak, aby se mohl pes uvnitř otočit a ještě mu zbyla nějaká rezerva. Bouda zbytečně velkých rozměrů by nebyla vhodná, protože by mohla být psovi uvnitř zima. Nehodláte-li mu v boudě instalovat topení. Promyslíme také velikost vstupního otvoru. Pes by se měl hladce vejít, ale nemělo by zbytečně tudy profukovat.

Potřebné nářadí

To, co budeme k výstavě boudy potřebovat je jednak dřevo. Dále pak šrouby, vrtačka, šroubovák, kladívko, pilka, smirkový papír a další nezbytné nářadí. Na co však nesmíme zapomenout je koberec či deka, kterou dáme nakonec dovnitř. Důmyslnější a více zateplenou psí boudu vyrobíme, když jí obložíme polystyrénem.

Jak postupovat

Základnu vytvoříme z dřevěných hranolů a podlahu z OSB desek. Na boční stěny použijeme desky či obkladové palubky. Boudu natřeme jen zvenku proti škůdcům. V případě rovné střechy uděláme pevnou konstrukci. Rovná stříška je lepší, protože psi na ní rádi leží, ale musí být pevná, aby se pes nepropadnul. Bude-li bouda venku, je vhodné polepit střechu něčím, co zabrání prosakování vody (například šindele).

Jedná-li se o krátkosrsté plemeno, měla by především pro zimní měsíce být bouda zateplená, vystlaná a opatřená závěsem z deky. Pokud ani kvalitní zateplení nestačí a váš mazlíček se chvěje stále zimou, zkuste i řešení v podobě výhřevného tělesa. Dnes už nejde o nijak nákladnou záležitost a jsou celkem úsporné varianty, které dopřejí pejskovi tepelný luxus a možnost regulace teploty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články