Postele pro dva musí být široké minimálně 160 centimetrů, jinak se prostě s partnerem neshodnete

Užijte si pohodlí partnerského života i během spánku, mějte postel širokou nejméně 160 centimetrů. To je totiž nejnižší možná cifra pro pohodlí obou dvou spáčů. Nechcete se přeci převalovat až do rána, užívat si bezesných nocí a pak muset podávat odpovídající výkon v práci, že? Takové věci si jistě každý rád odpustí, ale začít musíte výběrem adekvátního lůžka – zde totiž naprosto neplatí, že byste měli v něčem šetřit!

Investice se vyplatí, vždyť v posteli pobudete nejméně třetinu vašeho života

Osm hodin denně, to je vlastně třetina života. A když započteme víkendy, možná že prolenošíme ještě o špetku víc. To už se pak vyplatí investovat do kvality spánku, která se pak odrazí na pracovním nasazení nebo společenském životě. Věřte, že budete vážně spokojeni, musíte ale brát na zřetel důležité věci! Tak například, lůžko by mělo být nejméně čtyřicet centimetrů nad zemí a postel 160 x 200 cm nejsou bohužel určeny pro lidi, kterým do dvoumetrové výšky prakticky nic nezbývá. Výška postele totiž musí být přesně podle rovnice – výška vaší postavy plus pětadvacet centimetrů (a to nejméně!).

Kvalitní matrace je totiž naprostý základ, kupovaný produkt byste si měli zkusit ideálně na vlastní kůži již v obchodě. Rozhodně se nebojte požádat obsluhu kamenné prodejny, ta vám jednoduše musí vyhovět – aneb kdo by chtěl ztratit zákazníka, že? Matrace by neměla být ani příliš měkká, ale ani příliš tvrdá, konkrétní parametry si pak navolí už každý sám podle osobních preferencí. Matrace s vrstvou z takzvané líné pěny je rozhodně dobrá volba, přizpůsobí se plně konturám vašeho těla, ať už vážíte 60 nebo třeba 120 kilogramů! A takovou univerzálnost si jistě každý nechá líbit…

Podobné články